obstawianie

Faworyci formuły 1

22 listopada 2018 0

faworyci formuły 1

Wyścigi Formuły 1 od zawsze były wielkim widowiskiem dla wszystkich tych, którzy interesują się motoryzacją oraz wszelkimi sportami, w których udział biorą pojazdy. Jest to jeden z tych mniej bezpiecznych sportów. Bardzo często zdarzało się, że ktoś siadał za kołkiem po raz ostatni, bo na torze może zdarzyć się dosłownie wszystko. Kierowca może doświadczyć błogosławieństwa oraz wielkiej radości podczas zajęcia pierwszego miejsca lub może pojawić się ten najczarniejszy scenariusz, w którym straci życie. Jednak każda dyscyplina niesie ze sobą wiele wyrzeczeń.

Faworyci Formuły 1

Dokładna i pełna nazwa brzmi Mistrzostwa Świata Formuły 1. Wyścigi odbywają się od 1950 roku. Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej prestiżowy międzynarodowy wyścig samochodowy, które posiadają otwarte nadwozie. Inna nazwa to wyścigi Grand Prix. Początkowo zawody Formuły 1 organizowane były jedynie dla Europy, natomiast obecnie cieszy się popularnością na całym świecie. Wyścigi są organizowane również w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Azji oraz Australii. Ponadto same zasady Formuły 1 są regulowane przez FIA, czyli Fédération Internationale de l’Automobile. Obecnie jej przewodniczącym jest Jean Todt.

Klasyfikacja mistrzowska kierowców

Niekwestionowanym mistrzem wyścigów Formuły 1 na chwilę obecną jest Michael Schumacher, który obecnie na koncie posiada 7 tytułów mistrza świata. Tuż za nim jest Argentyńczyk Juan Manuel Fangioo. Ten z kolei może obecnie pochwalić się 5 tytułami mistrza świata. Kto zamyka podium mistrzów świata? Francuz Alain Prost jest gorszy od Argentyńczyka tylko o jedynie jeden tytuł mistrz świata – obecnie czterokrotny mistrz świata.

Klasyfikacja mistrzowska konstruktorów

W przypadku konstruktorów najwięcej powodów do zadowolenia włoskie Ferrari, które na swoim koncie ma aż 16 tytułów mistrza świata. Na drugim, trzecim oraz czwartym miejscu znajdują się Brytyjczycy i kolejno jest to Williams z 9 tytułami mistrz świata, McLaren z 8 oraz Lotus z różnicą jednego, czyli 7.

Wiele czynników ryzyka

Formuła 1 to bardzo dynamiczne zawody, które charakteryzują się przede wszystkim brakiem przewidywalności. Jak wspomniano już wcześniej, na torze może zdarzyć się dosłownie wszystko. Można pokładać wielkie nadzieje w danym kierowcy, ale akurat przyjdzie ten dzień i ten przejazd, kiedy podczas wyścigu stanie się coś nieprzewidywalnego z bolidem, co może nawet zmusić w krytycznych sytuacjach do zrezygnowania z dalszej jazdy. Należy pamiętać, że sporty wyścigowe są obarczone dużym ryzykiem i z tego względu, że cały wynik zależy od dwóch czynników – człowieka i maszyny. Jeśli jeden zawiedzie, wówczas drugi nie zrobi za wiele.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *