obstawianie

Dlaczego należy podać numer konta u bukmachera

17 listopada 2018 0

dlaczego należy podać numer konta u bukmachera

Podczas rejestracji u bukmachera należy podać wiele potrzebnych danych. Są one wymagane przede wszystkim do zweryfikowania twojej osoby. To pozwala, aby bukmacher miał pewność, że ty to ty i nie jest w tym momencie popełniane oszustwo polegające na podszywaniu się za kogoś.

Czy trzeba podać numer konta u bukmachera

W przypadku zakładania konta u bukmachera niezbędne jest pokazanie dokumentu, który identyfikowałby ciebie jako konkretną osobę. Jaki dokument jest wobec tego potrzebny w tym celu? Przede wszystkim taki, który posiada twoje zdjęcie. Takimi dokumentami są:

  • dowód osobisty
  • prawo jazdy
  • paszport

Jakie dokumenty wysłać?

Poza samym okazaniem dokumentu należy podać również szereg innych danych o twojej osobie, który jest potrzebny bukmacherowi do założenia tobie konta. Są to: imię, nazwisko, datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania oraz adres e-mail, czyli nie jest to przesadnie dużo informacji o twojej osobie, jednak zakłady bukmacherskie oczywiście są również objęte obowiązkiem ochrony danych osobowych. W przeciwnym wypadku mogą się spodziewać bardzo wysokich kar finansowych oraz konsekwencji prawnych.

Dlaczego należy podawać numer konta u bukmachera

Podczas rejestracji u bukmachera zostaniesz poproszony o podanie numeru konta. Jest to oczywiście normalna czynność ze strony bukmachera, więc nie należy się obawiać wyłudzania dodatkowych danych ze strony bukmachera, ponieważ ten ma obowiązek posiadania konta, na które będzie przelewać kapitał wypracowany na zakładach przez ciebie obstawionych. Co prawda ustawa nie określa wprost obowiązku bukmachera dotyczącego pobrania informacji na temat numeru konta, jednak ich prośba o udostępnienie im twojego numeru konta nie jest sprzeczna z literą prawa, która tego nie zakazuje. Dlatego możesz być spokojny i nie musisz się przejmować, ze na twoje konto bankowe wejdzie bukmacher i je całkowicie wyczyści. Jednak z jednego rozporządzenia wydanego przez Ministerstwo Finansów wynika jasno, że bukmacher ma obowiązek uzyskania twojego numeru konta. Istnieje tam bowiem zapis mówiący o tym, że archiwizować należy również właśnie informacje na temat numeru rachunku bankowego. Zresztą zwykła logika wskazuje na to, że aby uzyskać przelew wygranej w zakładzie, należy podać numer konta, bo inaczej nie ma sposobu na przekazanie środków wypracowanych przez gracza.

Nie należy mieć obaw związanych z faktem podania numeru konta twojemu bukmacherowi. Co prawda nie jest to regulowane przez żadną ustawę, ale ważne, że zainteresowano się tym w jednym z rozporządzeń Ministerstwa Finansów. To pozwoliło na pewnego rodzaju unormowanie.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *